Unenäost reaalsuseks: Kristeli ja Veljo suurejooneline pulm Kõue mõisas

Kristeli ja Veljo pulm oli nagu ettevõtjate argipäev – täis suuri eesmärke ja unistusi.
Pulmapäeval oli tähtis iga detail ning kõik pidi olema täiuslik.

Nii lõime sinised satiinkleidid ka viiele pruutneitsile, pannes nad kokku sobima sinistes ülikondades peiupoistega.

Loomulikult valmis ka pulmakleit – eritellimusel ainueksemplar, millega algas töö meie ateljees juba mitu kuud tagasi. Sadadest meetritest plisseritud siidist sündis Kristeli temperamenti sümboliseeriv võimas, mäslevaid merelaineid meenutav seelik, millele lõike tasakaalustamiseks lihtsa elegantse joonega ülaosa.

Kaunis tseremoonia Kaarli kirikus

Kristel sobis oma uhkes kleidis Kaarli kiriku suursuguste võlvide alla kui maalitult. Tuhanded pitsikihid ja drapeeringud kiirgasid majesteetlikkust, pika slepiga loor oli kaunistatud sadade pärlite ja pitsidetailidega.

Kristeli pead ehitis hõbedane ehe ning kui moemaja assistendid olid tema loori kiriku ukse taga täiuslikuks sättinud, võis pruut siseneda, sõprade ja lähedase lummuses pilgud saatmas teekonnal altari ette, kus šikk Veljo oli oma kaunist pruuti ootamas.

Lähedaste, sõprade ja Jumala palge ees

Kiriklikus pulmatseremoonias on oma salapära ja väärikus. Perekond ja armastus põhinevad austusel, lugupidamisel, hoolel ja pühendumisel ning tõotades seda oma abikaasale sajanditevanuse traditsioonide läbi hoiab endas erilist tähendust isegi ilmaliku tunnistaja jaoks.

Pere ja sõprade palge all sai armastus kuulutatud, tõotused lausutud ja sõrmused sõrme ning preester kuulutas Kristeli ja Veljo liidu pühaks ja murdumatuks.

Stiilselt pulmapaika: šampanja saatel Rolls-Royce tagaistmel

Kui Kristel ning tema lugematud seelikusatsid said Rolls-Royce tagaistmele sätitud, noorpaarile šampanja välja valatud ning klaasid kokku löödud, võis sõit Kõue mõisa poole alata.

Mõisas ootas külalisi ees esmaklassiline mitmekäiguline õhtusöök. Peale südamlikke kõnesid ja traditsioonilist pulmavalssi hakkasid õige pea kõlama nooruspõlve hitid. Tantsupõrand täitus keerlevate paarikestega ning pidu oli täies hoos.

Kaitseks õhtujaheduse vastu

Et maikuu õhtuid kimbutav jahedus ligi ei hiiliks, lõime Kristeli pulmakleidi juurde ka lillede ja pärlitega kaunistatud kašmiirjaki. Suures peohoos heitis Kristel õige pea jaki taas õlgadelt, sest pöörased poognad ja kaaspidulised kütsid peopaiga kuumaks.

Liina Stein, mai 2021